Ieškoti
:
:
Pamiršote slaptažodį?  Prisijungti>>
(Darbą įkėlė Svečias)

Darbas:

kultūra: labai vertinamas domėjimasis tuo, kas daniška – nuo lego kaladėlių, H.K.Anderseno iki danų baldų dizaino. Kaip kalbėta ankščiau, geriau vengti ginčytinų temų ir asmeninių, finansinių ar šeimos klausimų.
Fiziniai gestai ir veido išraiška
Danijoje negražu rodyti apskritimą iš nykščio ir smiliaus (JAV reiškiantį “gerai”): jis laikomas nepadoriu. Tas pats ir apie pirštais rodomą “V” raidę, sutampa su norvegišku požiūriu.
Arbatpinigiai
Arbatpinigiai paprastai įskaičiuojami į bendrą sąskaitą. Skirtingai nei Švedijoje, Danijoje nėra papročio papildomai palikti arbatpinigių.
Apranga
Rengimosi stilius ne toks oficialus kaip Švedijoje, tačiau drabužiai turi būti švarūs ir tvarkingi. Darbe vyrai ir moterys rengiasi panašiai kaip norvegai. Jei esate pakviestas į draugišką pobūvį danų namuose, puikiausiai tiks švarūs, išlyginti džinsai.
Danai pagal seną tradiciją mėgsta visuomenines pirtis,
kurios sietinos su suomių saunomis.
Valgiai ir gėrimai
Pusryčiai valgomi apie 8 val. ryto ir per juos patiekiama sūrių, jogurto, dribsnių, bandelių, šaltos mėsos, uogienės ir kiaušinių.
Tradicinės danų pietų vaišės pradedamos sriuba, po to užkandama jūros gėrybių, paskui valgomas mėsos patiekalas su daržovėmis ir galiausiai –desertas.
Nacionaliniai danų patiekalai yra nevirta malta jautiena, paprastai tiekiama su žaliu kiaušiniu, mėsos kukuliai ir silkė.
Prieš pietus išgerti Danijoje nėra įprasta, kaip kitur Skandinavijoje. Čia gėrimus įprasta patiekti po pietų ir jų gali būti nuo akvavito iki viskio ir stipresnių gėrimų. Paprastai kviečiama išgerti tiesiog pakėlus savo taurę, pasižiūrėjus į žmogų, kurį raginate išgerti.

DOVANOS

Jei šeimininkei atnešate gėlių, prieš įteikdamas jas neišvyniokite. Geriausia dovanoti įvairių lauko gėlių puokštes. Dovanas tinka įvynioti į raudoną popierių.

SUOMIJA

Suomija nėra Skandinavijos dalis, o tik platesnės Šiaurės kultūros dalis. Danijos, Švedijos ir Norvegijos kalbos giminingos ir gimininga vikingų kultūra. Tačiau suomių kalba priklauso ugro-finų kalbų grupei. Skandinavijos gyventojai kilo iš Šiaurės Europos, o Suomijos – emigravo iš Baltijos regiono Estijos. Mūsų laikų suomiai, nors etniniu požiūriu skiriasi nuo savo kaimynų skandinavų, turi daug panašių skandinavų kultūros bruožų.
Kitaip nei kitose Skandinavijos valstybėse, Suomijoje nėra monarchijos. Valdžia yra parlamentinė su ministru pirmininku ir prezidentu.
Moterys šalyje sudaro svarią jėgą ir su vyrais dalijasi visuomeninėmis pareigomis. Kaip visi šiauriečiai suomiai nepaprastai brangina gyvenimo kokybę.
Suomijoje švedai sudaro nemažą gyventojų


Atgal  1  2  3  4  5  [6]  7  8  Toliau

Komentarai

Paskelbtas a 4 metai 4 mėnesiai prieš
pritariu Jojo. juokingas darbas su daug netiesos.


Paskelbtas Jojo 5 metai 10 mėnesiai prieš
Idomu kas rase si darba apie Skandinavija ypac apie Svedija. Gyvenu Svedijoje jau 12 metu ir kaip perskaiciau apie Svedija ir Norvegija tai nezinau ar verkti ar juoktis. Gryna nesamone. Svedijoje niekas nevadina ponais ir poniom ir ne duok dieve taip pavadinsi gali zmogus labai uzsigaiti us tai, kad visi lygus. Svedijoje priimta vadinti du(Tu) nesvarbu nuo amziaus. Kas liecia apsirengimo stiliu Svedijoje irgi parasyta nesamone. Svedijoje moteris nenesioja jokiu kostiumeliu darbo vietose. Rengiasi svedai neskoningai. Nors madinga, bet netinka. Grinas idiotiskas darbas ir matosi kas rase, tas ar ta kuri nebuvo tuosia valstybese, o gal tik kelata dienu arba sukaupe is netikru saltiniu internete.
Skelbimai
 
 
TEISES,VADYBOS,ADMINISTRA  diplominis2012
 
Bakalauro ir magistro dar  diplominis2012
 
 
 
 
Aukšta darb? kokyb?  marius_darbai
 
 
 
Kokybiški rašto darbai  RasauStudentams
 
Darnipora.lt