Aprašymas:
Darbas:
TurinysPoliravimas. Įrantų įritinimas. Paviršiaus įritinimas..........................................3-4
Staklių priežiurą prieš ir po darbo.........................................................................5
Sriegiklių ir sriegpjiovių žymejimas ir naudojimas..............................................6
Slankmačio, giliamačio ir vidmačio naudojimas..................................................7
Gilintuvų ir plėstuvų naudojimas. Rušys............................................................8-9
Literatūra..............................................................................................................10
I. Poliravimas. Įrantų įritinimas. Paviršiaus įritinimas
Poliravimas.
Norint gauti didelį paviršiaus glotnumą, tekinimo staklėse poliruojama abrazyvine juosta, t. y. audiniu su ant jo priklijuotu
Tekinimo staklėse poliruojama, naudojant specialius – dvi šarnyriškai sujungtas medines trinkeles, tarp kurių įdedama abrazyvinė juostelė.
Abrazyvinę juosta galima įtvirtintį peilių laikiklyje, naudojant medinę trinkelę, apgaubiant ruošinį abrazyvine juosta.
Poliruojant iš vidaus, abrazyvinė juosta užsukama ant medinio įtvaro, jos galą įtvirtinus į įtvaro įpiovą. Kad poliruojant į griebtuvą nepatektų abrazyvinių dulkių, griebtuvo. Stovo kreipiančiosios uždengiamos brezentiniu audiniu.
Paviršiu įritinimas.
Viena išbaigimo operacijų, atliekamų tekinimo staklėmis, yra išorinių ir vidinių paviršių paviršiu glotnusis įritinimas. Šio proceso pagrindas yra tas, kad, veikiant ritintuvui, nuimami ir išlyginami mikronelygumai. Įritintas paviršius sukietėja – padidėja jo kietumas ir atsparumas dilimui.
Įšoriniam įritinimui naudojami įvairūs įritintuvai. Ritininis ritintuvas. Ritinėlis gaminamas iš grūdinto plieno. Jo paviršius yra labai glotnus. Ritinėlis tvirtinamas laikiklyje ant rutulinių guolių ir prispaudžiamas prie ruošinio staklių suporto skersinės pastūmos sraigtu.
Rutulinis ritintuvas užgrūdintas rutulėlis remiasį į įšorinę rutulinio guolio apkabą ir įtvirtinamas gaubtelyje. Guolio ašis įpresuojama į koto galvutę, kuri prie ruošinio prispaudžiama spyruokle. Ritintuvo laikiklio korpusas įtvirtinamas peilų laikiklyje.
Vidiniai paviršiai įritinami ritintuvais-valcuotuvais. Ritinėliai įtaisyti apkabos išpiovose nedideliu kampu (1o 9o) įtvaro ašies atžvilgiu, todėl dirbant valcuotuvas įsukamas į ritinamą skylę ir papildomos pastūmos nereikia.
Reguliuojami rutuliniai ritintuvai. Didelio



Komentarai