Darbas:
aktyviosios galios, kurią transformatorius perduoda imtu-vui, ir imamos iš tinklo aktyviosios galios santykiui. Η=P2/P1. Naudingumo koeficientas pri-klauso nuo jo apkrovos. Transformatoriaus naudingumo koeficientas didžiausias, kai Pk=Po, ty elektriniai nuostoliai lygūs magnetiniams nuostoliams. Keičiantis transformatoriaus apkrovai gana plačiose ribose, naudingumo koeficientas išlieka gana didelis. Nkv yra labai svarbi energe-tinė transformatoriaus charaktersistika.d) trifaziai transformatoriai ir autotransformatoriai, specialieji transformatoriai.
Trifaziam transformatoriui būdinga tai, kad jame yra trifazis magnetolaidis. Trifazis
Autotransformatorius tai toks transformatorius, kurio pirminė ir antrinė apvijos yra elektriškai sujungtos ir turi bendrų vijų. Kai autotransformatorius yra žeminimo, jo antrinė apvija yra dalis pirminės apvijos. Kai aukštinimo,-pirminė yra dalis antrinės. Autotransformatoriuje energija iš pirminės apvijos į antrinę perduodama ne tiktai magnetiniu lauku, bet ir apvijų elektriniu ryšiu. Dirbant su autotransformatoriumi reikia nepamiršti, kad pirminė ir antrinė apvijos turi elektrinį ryšį. Tai reiškia, kad esant nedidelei antrinei įtampai, prie antrinės grandinės prisiliesti gali būti pavojinga..
Specialieji transformatoriai tai suvirinimo transformatoriai. Iš jų plačiausiai naudojami kontak-tinis ir lankinis. Taip pat būna matavimo transformatorai. Jų paskirtis dvejopa: praplečiamos prietaisų matavimo ribos, ir nereikia prietaisų tiesiogiai jungti į aukštos įtampos grandi



Komentarai